top of page

HC Serisi Elektroterapi Cihazları

  • Orta yatay frekans akımları

Yatay IF akımları, operatörün yoğunluğu ayarlayarak frekansı ayarlayabildiği özel IF akımlarıdır. Genellikle IF yatay akımlar ağrı ve iltihabı tedavi etmek için uygundur. Genellikle hastanın vücudunun her yerinde kendini çok iyi hissettiği çok rahat bir akımdır.

 

  • Elektriksel uyarım

Kasların kasılması, kasın kendisini veya sinir liflerini uyararak gerçekleştirilebilir. Denerve kaslar varken kasların dejenerasyonu ve atrofisini önlemek için kasları uyarmak gerekir. En kullanışlı dalga biçimleri denervasyona göre 1000 ms'ye kadar ayarlanabilen dikdörtgen, üçgen ve eksponansiyel akımlardır.

 

  • Normal kasların uyarılması

 

Denerve kaslar olmadan kasılma, kullanılmayan kaslardan sonra, cerrahi müdahale, amiotrofi nedeniyle, aynı zamanda kuvvet, dayanıklılık ve kasların genel performanslarını iyileştirmek için yapılır. Bu amaçla genellikle Bifazik, Kotz, Faradik akımların kullanılması önerilir; kasların tipine, kasların durumuna ve ayrıca her hastanın hassasiyetine bağlıdır. En uygun akım, hastanın rahatlığına saygı duyarak en iyi uyarıyı tetikleyebilen dalga biçimidir.

 

  • Veno-lenfatik akım (drenaj)

 

Venolenfatik akım, kan dolaşımını iyileştirebilen, venöz akışı hızlandıran, iltihaplanma ve ödemden kaynaklanan ağrıyı azaltan özel bir eksponansiyel akım biçimidir.

 

  • Teknik özellikler

 

- Çıkışlar: 2 Kanal (4 Çıkış)

- Dalga formları: Galvanik ve kesintili galvanik, diyadinamik (50-100 Hz, CP, LP, 50 ve 100Hz kesintili), dikdörtgen, üçgen, eksponansiyel,  iki fazlı, Trabert, faradikler (neodyn, dikdörtgen, üçgen), IF Bipolar ve dört kutuplu, izoplanar , vektörel, mf stimülasyon, Kotz, IF Yatay akım, Drenaj akımı

- Yoğunluk: 76,5 mA (150 mAp)

- Ekran: Renkli ve dokunmatik dokunmatik

- Resimlerle önceden ayarlanmış protokoller

- Özelleştirilmiş protokoller için boş hafıza

- Yüksek voltaj akımı: talep üzerine

- Sürekli ve Darbeli Vakum tedavisi: talep üzerine

- 4 çekmeceli araba

black&white.jpg
bottom of page